сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Адел престанала да пуши поради син и

Adele

Последни вести

Адел (27) изјави дека долг период пушела и по две кутии дневно, поради што често имала проблем и со гласните жици.

– Одлучив да престанам откако во 2012 година го родив синот Анџело. Инаку сигурно ќе умрев од рак или некоја друга страшна болест на белите дробови, а тоа не сакав да му го приредам на детето, изјави познатата пејачка, додавајќи дека сега и помалку пие алкохол.

– Порано можев да испијам повеќе од сите мои пријатели и потоа да одржам добар концерт. Но тоа веќе не го можам. Децата чувствуваат кога си мамурен и потоа почнуваат намерно да те мачат, изјави Адел, чии билети за турнејата по САД се распродадоа за неколку секунди.

Најчитани вести