вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Адел заработила 42,2 милиони долари без да работи ништо!

Адел заработува и кога седи дома со синот.

adel

Поврзани вести

Еве како Адел само седејќи дома и грижејќи се за бебето заработува неверојатна плата.

Во текот на минатата година Адел не издаде ниту една песна ниту имаше поголеми настапи,  а заработи неверојатна сума пари.

Таа само од продажбата на старите песни, албуми и снимки од концерти заработи 42,2 милиони дилари.

Пејачката најави нов албум за крај на годината, а ќе се вика само “25“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести