понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Адеми на министерски состанок во Атина

Абдилаќим Адеми денеска и утре ќе учествува на неформален состанок на министрите за животна средина на ЕУ што ќе се одржи во Атина.

ademi

Поврзани вести

Делегација предводена од министерот за животна средина и просторно планирање Абдилаќим Адеми денеска и утре ќе учествува на неформален состанок на министрите за животна средина на ЕУ што ќе се одржи во Атина.

На состанокот ќе бидат разменети мислења за подготовките за наредната министерска сесија која ќе се одржи во Бон на 5 и 6 јуни, како и за механизмот од Кјото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести