четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Видео: Адеми: Не прифаќаме уцени од СОНК

IMG_3845

Поврзани вести

Проблемите во образованието можат да се решат на заедничка маса, ресорното министерство е отворено за дијалог, но без закани и услови – ова е пораката на министерот за образование Абдулаќим Адеми до Синдикатот за образование и наука, кој само пред два дена протестираше пред вратите на министерството, пренесува „24 вести“.

Од СОНК бараа поголеми плати, регулирање на екстерното тестирање и колективните договори.

Погледнете ја изјавата на министерот Адеми.


IZJAVA ABDULAKIM ADEMI PREGOVORI SO SONK 03 08 by 24vesti

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести