понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Адидас направи специјални копачки за Меси

aaa

Последни вести

Освен спортските компании и експертите обраќаат големо внимание на тоа каков тип на копачка сакаат да носат фудбалерите и најголемите ѕвезди. Секогаш, на прво место е удобноста, дали фудбалерот се чуствува удобно на зелениот терен, додека се бори со топката, дали копачката лесно со вклопува во формата на неговата нога и не му создава некакви непријатности на зглобот.

Пред секој Мундијал има специјални средби и состаноци, еден вид на форуми каде се презентираат високите и најсложените технологии, кои се наменети за фудбалските копачки.

Познатиот бренд “Најк”, ја претстави новата серија на копачки “Меџиста”, додека најголемиот ривал, “Адидас”, се појави на фудбалскиот пазар со две опции. Првата опција е развиена само за играта на Лионел Меси и втората “жс”, плетени копачки кои го покриваат глуждот од ногата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести