сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Адриана Лима непрепознатлива на ревија во Париз

adrijana-lima-1403972171-525027

Поврзани вести

Манекенката Адриана Лима н атапила на ревијата на „Живанши“ во Париз. Таа се појавила во издание во кое никогаш јавноста ја нема видено и на тој начин ги изненадила многубројните посетители.

Манекенката била облечена во интересна креација со машки чизми и толку јака шминка што било тешко да се препознае дека е таа.

Лима во Париз, освен работата, имала време и за уживање, па така со пријателите го посетила познатиот музеј Лувр, а фотографијата од нивната прошетка ја споделила на Инстаграм.

adrijana-lima-1403972159-525025

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести