петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Адриано му се врати на фудбалот, ќе потпише за Ле Авр

adriano-le-havre1

Поврзани вести

Некогаш еден од најдобрите напаѓачи на светот, бразилскиот “бомбардер” Адриано, потврди дека ќе потпише за тимот на француски Ле Авр.

Подолг период се ширеа гласини за негов премин во Ле Авр, а дека гласините биле вистина, се пофали и самиот Бразилец со неколку фотки на социјалните мрежи.

t_131698_adriano-publica-foto-dentro-do-aviao-em-que-embarcou-para-viajar-a-franca-e-conhecer-o-le-havre

“Среќен Божиќ на навивачите на мојот нов клуб Ле Авр. Среќен сум што сум тука и се радувам на новиот предизвик”
, напиша на Твитер , робусниот напаѓач.

Ле Авр во моментов се наоѓа на 11-то место во француската Лига 2, а дали Адриано е вистинското решение за највисок пласман ќе покажат следниве неколку месеци.

Најчитани вести