сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Адријана Лима во Кан: Нозете во прв план!

Во прашкасто розев фустан со длабок шлиц и едноставни сандали со високи штикли, бразилската манекенка се прошетала по црвениот тепих во Кан

Lima portret

Поврзани вести

Во прашкасто розев фустан со длабок шлиц и едноставни сандали со високи штикли, бразилската манекенка се прошетала по црвениот тепих во Кан.

Бразилската манекенка Адријана Лима се појавила на Канскиот фестивал и со својот изглед го привлекла вниманието на присутните.

adriana-lima-1

adriana-lima-2

Во прашкасто розев фустан со длабок шлиц и едноставни сандали ги истакнала своите витки нозе, и уште еднаш покажала зошто е еден од ангелите на Викторија Сикрет.

Адријана е позната по тоа што не носи многу шминка, кон сто се придржуваше и овојпат. Ги истакнала усните со црвен кармин, кој се чини, како да е неизбежен помеќу сите дами.

Сигурна во себе, вешто позирала пред  објективите на бројните фотоапарати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести