сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Адвокатка суспендирана поради фотошоп фотографии со славни

advok

Последни вести

Фотографии на кои се наоѓа во друштво се познати личности во суштина се добра реклама за непозната адвокатка, меѓутоа проблем е кога ќе се дознае дека сите слики се направени во фотошоп.

Имено, адвокатката Свитлана Сангари, изработила лажни фотографии со цел да ги измами клиентите и воедно да ги увери дека е личност која познава луѓе на важни позиции.

Тоа сигурно нема да му се допадне на Врховниот суд на Калифорнија, од кој е побарано да реагира и да ја казни адвокатката со шестмесечна суспензија поради „лажни искази“. Судијата Доналд Ф. Милерс веќе изјави дека Судот ќе реагира, бидејќи фотографиите се објавени на нејзините службени страници.

Но, Сангари по обвиненијата не се ни потруди да ги тргне фотомонтажите, таа дури објави бизарно соопштение во кое не се ни осврнува на тужбата, туку тврди дека тоа се прави во секојдневниот живот, посочувајќи дека во филмот „Црн Лебед“ Натали Портман не игра балет, туку дека станува збор за монтажа на нејзината глава на тело на вистинска балерина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести