сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Адвокатот на Груевски испрати демант, ќе има и тужба за Заев

demant

Поврзани вести

Адвокатот на премиерот Груевски, Никола Додевски, како негов полномошник испратил писмо со демант на прес-конференциите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кои беа одржани во подлениве три дена.

Адвокатот во писмото воедно најави дека ќе биде покрената и тужба за клевета против Заев.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести