вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Аеродром без вода

voda1

Последни вести

Денеска околу 10:45 часот поради дефект на водоводната мрежа, без вода останале дел од жителите на општина Аеродром, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Дефектот настанал на булеварот Јане Сандански кај зградата со број 69, а без вода останале корисниците од број 69 до 109.

Корисниците повторно ќе бидат вклучени на водоводната мрежа по санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести