понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Аеродром без вода

ВОДА

Последни вести

Јавното прептријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект во 14 часот денеска без вода се останати корисните од дел од општината Аеродром.

Без вода е улицата Коста Новаковиќ, како и објектите на „Цеваир Холдинг“, ДБК, касарната Гоце Делчев и околните објекти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести