петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Аеродром денеска без вода

voda_vo_cheshma11

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради водоводен приклучок за новиот спортски комплекс Јане Сандански, денеска од 10 часот ќе останат дел од жителите на општина Аеродром.

Според известувањето на ЈП „Водовод и канализација“, поради приклучокот, без вода ќе бидат корисниците од булевар Асном од број 2 до 20, како и корисниците од улицата Васко Карангелевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести