петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Аеродром, Ѓорче и Петровец утре без струја

images

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре без електрична енергија ќе останат дел од жителите на Аеродром, Ѓорче Петров и Петровец.

Ова се точните локации и временски период каде ќе нема струја:

• во време од 09:00 до 14:30 часот корисниците од селата Дивље, Сушица и Живиње. ( општина Петровец )
• во време од 09:00 до 14:00 часот корисниците од дел од ул. Скупи. ( општина Ѓорче Петров )
• во време 08:30 до 14:00 часот корисниците од ул. 22 ( од кружен тек до црквата ). ( општина Аеродром )

Најчитани вести