понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Аеродром и Кисела Вода денеска без вода

osum-casi-voda-dnevno

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека денеска, 3 август, без вода поради дефекти останале делови од Кисела Вода, поточно населбата Драчево и од општината Аеродром.

Поради уличен дефект на ул.Сердарот бр.33 во Драчево, прекинато водоснабдување имаат корисниците на ул. Сердарот и Речиште од 08:30 часот до санирање на дефектот.Дефектот ќе се санира на 03.08.2014

Поради дефект на шибер на ул.Владимир Комаров 7/7, прекинато водоснабдување имаат корисниците на зграда бр.7 од Владимир Комаров, од 15:00 часот. Дефектот ќе се санира на 03.08.2014

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести