вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Застрашувачки аеродроми на кои не би сакале да слетате

9-300x202

Поврзани вести

Повеќето аеродроми нема да ве исплашат со својот изглед, меѓутоа ширум светот постојат и аеродроми на чии писти сигурно не би сакале да полетате или да слетате.

Sea Ice Runway, Антарктик

1

Maketane Air Strip, Африка

Matekaneairrunway TOM CLAYTOR.jpg scary airports

Barra, Шкотска

3

Princess Juliana Airport, Кариби

4

Congonhas, Sao Paulo, Бразил

5

Courchevel, Франција

Courchevel scary airports

 Funchal, Мадеира

7

Tenzing-Hillary, Непал

8

Saba Island Airport, Кариби

Saba_airport-pia L.jpg SCARY AIRPORTS

Kai Tak Airport, Хонг Конг

10

Најчитани вести