среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Аеродромите во Крим се под контрола на украинските сили за безбедност

krim aerodrom

Поврзани вести

Аеродромите во Крим се под контрола на украинските сили за безбедност, пренесе „Интерфакс“, повикувајќи се на секретарот на Советот за национална безбедност и одбрана Андреј Парубиј.

Парубиј истакнал дека имало обид за окупацијата на аеродромите во Крим, но бил навреме „локализиран“.

„Луѓето кои дојдоа тука, сега стојат на контролни пунктови околу аеродромите. Самите аеродроми сепак се под контрола на спроведување на законот на Украина“, истакнал тој.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести