сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Аеродромот во Доњецк целосно под контрола на украинските сили

Donetsk-Welcomes-Y_2922235b

Поврзани вести

Меѓународниот аеродром во Доњецке под целосна контрола на украинските сили, изјавил денеска министерот за внатрешни работи, Арсен Аваков.

– Противникот претрпе сериозни загуби, а ние немаме загуби, прецизираше Аваков дополнувајќи дека акцијата во тој дел на Украина продолжува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести