четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Аеродромот во Приштина од синоќа е времено затворен

Аеродромот во Приштина од синоќа е времено затворен откако авион на турската компанија „Туркиш Ерлајнс“ ја промаши пистата при слетување по дождливото време.

pristina-640x499

Последни вести

Портпаролката на приштинскиот аеродром Валентина Гара изјави дека во авионот, кој полетал од Истанбул, се наоѓале 143 патници и осум членови на екипажот, но никој не е повреден.

Таа додаде дека аеродромот ќе биде затворен се додека не се изврши техничка контрола со цел да се утврди причината за овој мал инцидент. Засега се откажани три летови.

Најчитани вести