недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Африканец во Турција со симптоми на ебола

Пациентот пристигнал во Кајсери од Мали и веднаш бил ставен во карантин. Момчето, кој е студент на приватен универзитет, е примен во болница поради висока температура и повраќање.

ebola

Последни вести

Во турскиот град Кајсери е хоспитализиран 20-годишен африкански студент со симптоми кои се карактеристични за вирусот на ебола.

Пациентот пристигнал во Кајсери од Мали и веднаш бил ставен во карантин. Момчето, кој е студент на приватен универзитет, е примен во болница поради висока температура и повраќање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести