сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Агенцијата за вработување добива нова Интернет страница

avrm

Поврзани вести

Агенцијата за вработување на Македонија ќе добие нова Интернет страница (job market). На промоцијата на новиот сајт ќе присуствува министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, и директорот на Агенцијата за вработување, Влатко Поповски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести