недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Агенцијата за вработување отвори канцеларија во општина Аеродром

agencija

Последни вести

Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ) денеска отвори дисперзирана канцеларија на Центарот за вработување на град Скопје во општина Аеродром.

Како што велат од АВРМ, дисперзираната канцеларија е отворена со цел да се доближат услугите на Агенцијата до невработените лица и работодавачите.

Локацијата на канцеларијата на Центарот за вработување на град Скопје е на бул. „Јане Сандански“ бр. 48/1-1 (зад поранешен Мекдоналдс).

Најчитани вести