петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Агим Ибраими го предизвикува Горан Пандев

Фудбалските фанови на Македонија денеска да бидат сведоци на директниот дуел помеѓу поранешниот репрезентативец, Горан Пандев, кој ќе го предводи нападот на Наполи и актуелниот репрезентативец, Агим Ибраими

agim ibraimi predizvikuva

Поврзани вести

Голема е вројатноста, фудбалските фанови на Македонија денеска да бидат сведоци на директниот дуел помеѓу поранешниот репрезентативец, Горан Пандев, кој ќе го предводи нападот на Наполи и актуелниот репрезентативец, Агим Ибраими, кој најверојатно ќе добие шанса да биде дел од првиот тим на Калјари.

Предводникот на “азурите”, Рафа Бенитез на последната прес-конфереција, потврди дека Пандев ќе биде дел од почетниот состав и ќе игра позади напаѓачкиот двоец, Игуаин-Каљехон. Освен овој натпревар, денеска е на програма и првенствената пресметка помеѓу екипите на Ливорно и Удинезе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести