вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Агим Красниќи прободел затвореник со нож во Идризово

krasnici

Последни вести

Како што пишуваат албанските портали во земјава, Агим Красниќи кој што одлежува казна затвор во казнено поправниот дом “Идризово“, поради одмазда извршил напад врз друг затвореник и го прободел со нож.

Тој потпомогнат од своите подржувачи во затворскиот двор во Идризово со нож нападнал друг затвореник при што му нанел убод во ногата, а потоа бил префрлен на скопската Клиника.

После овој напад Красниќи е сместен во самица, а полицијата го истражува случајот. Директорот на затворот, во изјава за телевизија „Алфа“ вели дека мотивот за нападот е познат, бидејќи другиот затвореник во еден судски случај сведочеше против Красниќи.

Директорот вели дека тој ќе остане уште долго во затворот, бидејќи е осуден за многу дела и треба да одлежи 15 години затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести