сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Агуеро и повреден ќе игра против Вест Хем

AGUERO I POVREDEN

Поврзани вести

Иако чуствува болка во левата препона, аргентинскиот интернационалец од Манчестер Сити, Серхио Агуеро потврди дека ќе биде во комбинација за последниот натпревар од актуелната сезона во англиската Премиер лига, дуелот против гостинскиот тим на Вест Хем.
Гигантот од “Итихат” ќе ја освои толку посакуваната шампионска титула доколку во утрешниот натпревар освои најмалку еден бод.

„Се чуствувам добро, не сум 100% подготвен за овој натпревар, но се ќе биде во ред, ќе бидам во комбинација за утрешниот дуел против Вест Хем. И да не сум подготвен, нема шанси да го пропуштам тој натпревар. Не знаете колкава е желбата да играм против Вест Хем. Благодарение на емоциите, на атмосферата, јас нема да почуствувам никаква болка. Вест Хем ќе игра порастеретено, ќе сакаат победа на “Итихат”, нема да чуствуваат никаков притисок. За разлика од пред две години, кога имавме обврска да славиме во последниот првенствен натпревар, сега ќе ни биде доволен и еден бод”, изјави аргентинскиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести