Спорт

Агуеро паузира најмалку 30 дена

Агуеро паузира најмалку 30 дена

Клупскиот доктор на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, потврди дека последната повреда која аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро ја заработи на последниот првенствен натпревар против екипата на Тотенхем е од посериозна природа и истата бара мирување во следните 30 дена.

„Станува збор за повреда на задната ложа и таквиот вид на повреда бара мирување во следните 30 дена. Освен што нема да биде во комбинација за следните првенствени натпревари, Агуеро нема да настапи и на првиот 1/8 финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, против екипата на Барселона”, изјави клупскиот доктор на англискиот премиерлигаш.