четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Агуеро паузира најмалку 30 дена

aguero

Поврзани вести

Клупскиот доктор на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, потврди дека последната повреда која аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро ја заработи на последниот првенствен натпревар против екипата на Тотенхем е од посериозна природа и истата бара мирување во следните 30 дена.

„Станува збор за повреда на задната ложа и таквиот вид на повреда бара мирување во следните 30 дена. Освен што нема да биде во комбинација за следните првенствени натпревари, Агуеро нема да настапи и на првиот 1/8 финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, против екипата на Барселона”, изјави клупскиот доктор на англискиот премиерлигаш.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести