петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Агуеро, Туран, Гундоган запишани во списокот на Мартино

aguero turan gundogan

Поврзани вести

Предводникот на каталонскиот гигант Барселона, Херардо Тата Мартино, веќе го состави списокот со фудбалери кои би требало да пристигнат на „Ноу Камп” за време на летниот преоден рок.

Искусниот стручњак веќе ги информирал клупските челници дека има потреба од неколку квалитетни фудбалери, а примамлива понуда на стартот од летниот предоден рок ќе биде испратена до осум фудбалери.

Кога е во прашање нападот, Барса ќе испрати понуда до аргентинскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Серхио Агуеро и до германскиот ветеран од редовите на Лацио, Мирослав Клосе.

Мартино сака средниот ред да биде засилен со Арда Туран (Атлетико М.), Илкаи Гундоган (Борусија Д.), а кога е во прашање дефанзивната линија, каталонскиот гигант подготвува понуда за Сантиаго Вергини (Сандерленд), Филипе Луиз (Атлетико М.), Дориа (Ботафого) и Невен Суботиќ (Борусија Д.).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести