сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Ахмети и Груевски договориле работни групи за преговори за нова Влада

Груевски и Ахмети се договориле да формираат работни групи кои би преговарале за формирање на коалициска влада

gruevski-ahmeti

Поврзани вести

Премиерот и претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски денеска попладне се сретнал со претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети.

„На средбата се разговараше за изборниот процес, при што двајцата соговорници дадоа позитивна оценка за изборите и за демократската и слободна атмосфера во која се одвиваа. Г-динот Ахмети и г-динот Груевски се договорија за формирање на работните групи кои ќе преговарат за формирањето на новиот владин состав“, се вели во заедничкото соопштението од двете партии.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести