среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

„Ајфон“ виновен за смрт на 24 годишно девојче од Москва

mokar-500

Последни вести

Трагичниот инцидент се случил вечерта на 9 февруари, во југоисточниот дел на Москва.

24- годишната Евгенија Свириденко, починала од струен удар, поради „ајфонот“ кој вклучен со полнач во електричната мрежа, паднал во кадата. Телото на девојката било пронајдено од нејзината цимерка која веднаш повикала Брза помош.

Можно е причина за трагедијата да биде зависноста на Евгенија од социјалните мрежи. Девојчето било во контакт на социјалните мрежи во 20:43 часот, а повикот за помош се случил околу 22:00 часот.

Најчитани вести