Магазин

Ајфон за сиромашни: Еве колку ќе чини новиот телефон на Епл

Ајфон за сиромашни: Еве колку ќе чини новиот телефон на Епл

Американската компанија „Епл“ денес го претстави помалиот и поевтиниот модел на Ајфон наменет за пазарот во Кина и во земјите во развој.

Новиот модел, Ајфон СЕ со екран од 10 инчи ќе чини 399 долару. Како што пренесува Ројтерс телефонот ќе биде пуштен во продажба на 31-ви март.

Новиот уред би требало да биде многу побрз и подобар во однос на претходниот модел, кој пред 3 години претрпе неуспех.