недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Акција на Битпазар против дивите продавачи на режан тутун

bitpazar-500

Последни вести

На Битпазар денеска беше спроведена акција на инспекторатот за земјоделство против дивите продавачи на режан тутун.

Акцијата била подржана од МВР при што биле одземени повеќе од 200 килограми режан тутун.

-Државниот инспекторат за земјоделство согласно законот за тутун направи контрола на Битпазар со цел да утврди дали се продава режан тутун или качак бидејќи тоа е спортивно на законот за тутун.Одземен се повеќе од 200 килограми режан тутун од тројца познати и четворица непознати сторители, истакна Румен Стаменов главен инспектор во министерство за земјоделство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести