понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Акција на МВР: Три лица уапсени, носеле лажни азиланти во Германија

Фатена група која организирала лажни азиланти.

lisicipritvor

Поврзани вести

Три лица се приведени во Скопје и Кочани во акција на полицијата за сузбивање организирано  прекршување на безвизниот режим.

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи приведени се три лица, двајца од Кочани на возраст од 34 и 41 година  и еден 35-годишен скопјанец, кои се осомничени за злоупотреба на безвизниот режим.

Групата организирала луѓе од Источна Македонија на кои им земала пари и преку Косово ги носеле за Германија каде барале азил .

Повеќе информации за акцијата од страна на полицијата најавуват во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести