петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Ако ова не ги убеди жените да имаат секс секој ден, ништо

hot_model_Wallpaper

Поврзани вести

ilustrrЖените кои имаат редовен секс се посреќни, поопуштени и порасположени. Но не е само тоа, тие се и поздрави бидејќи сексот им дејствува благотворно како на умот така и на телото.

Страницата „Здрава жена“ објави фотографија која на јасен начин покажува кои се придобивките од размена на нежност во кревет.

Како прво, сексот го подобрува имунитетот. Истражувањата покажале дека влијае на зголемување на имуноглобинот кој го штити телото од настинка.

Жените за време на оралниот секс не треба да се плашат од спермата, бидејќи содржи неколку здрави протеини. Еден од нив е задолжен за регулирање на имуниот систем и крвен притисок.

Како трето, сексот е одлична вежба и за само една минута секс се губат пет калории. Малку ли е?

Исто така сексот спречува вагинална атропија, болна појава кај жените го лишува телото од стресот, ја зголемува телесната толеранција на болка и го подобрува расположението.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести