четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 46

Ако сте го јаделе ова овошје ќе бидете “магнет“ за комарци

komarec-zapaden-nil500 (1)

Последни вести

Верувале или не, постојат овошје и зеленчук кои доколку ги јадете ќе бидете магнет за комарци.

Па, доколку сте јаделе банана, верувајте комарците ќе долетаат кај вас.

Според истражувањата, комарците ги привлекува мирисот на бананата, па доколку сте јаделе од ова овошје, не се чудете ако ве нападне комарец.

Најчитани вести