недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Актер од „Деца на сонцето“ усмрти пешак

Zagreb, 27.02.2012 -  U kinu Cinestar u Avenue Mallu odrzana je novinarska premijera filma Ljudozder vegeterijanac

Последни вести

Актерот Емир Хаџихафизбеговиќ, кој глуми во филмовите „Караула“ и „Деца на сонцето“ предизвикал сообраќајна несреќа во која животот го загубил пешак.

Несреќата се случула вчера вечер на автопатот А3 во близина на Загреб, кога најпрво невнимателен возач ги срушил знаците за предупредување кои означувале дека на автопатот се работи, а потоа побегнал од местото. Малку подоцна на тој дел налетал друг автомобил на кого во моментот му покнала гума. Во него имало маж и две жени кои излегле од автомобилот и почнале да ја менуваат гумата. Но тука не завршила драмата.

На нив налетал автомобил со кој управувал актерот. При ударот една од жените била потешко повредена, а за жал подоцна во болница им подлегнала на повредите.

– Не сум сериозно повреден, но не можам да зборувам, рекол актерот во телефонски разговор за Дневник Аваз.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести