петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Актерот Драган Николиќ се бори за живот

nikolik

Последни вести

Легендарниот српски актер Драган Николиќ (71), великанот на српската актерска сцена, се бори за живот, дознава српски „Ало“.

Николиќ, кој од неодамна е опериран, итно е примен во болница и лекарите се борат за неговиот живот. Тој е на апарати и не може самостојно да дише.

Актерот веќе извесен период боледува од тешка болест.

Најчитани вести