четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

tocka-105431

Поврзани вести

Актерската легенда Робин Вилијамс вчера попладне бил пронајден мртов во неговиот дом во северна Калифорнија.Се претпоставува дека Робин извршил самоубиство со гушење, заради анксиозност и депресија од кои пател веќе подолго време.

Сепак, полицијата се уште ги истражува причините кои ќе бидат официјално објавени кон крајот на оваа седмица, по сите медицински истражувања.

Робин минатата година го заврши снимањето на серијата „Луда екипа“, а веќе со години се зборуваше како има финансиски проблеми.

Тој е еден од ретките актери кои отворено зборуваа за своите проблеми со дрогата и алкохолот. Во јули оваа година, Робин сам се пријавил на клиника за одвикнување од алкохол. Сите овие проблеми, очигледно, влијаеле на неговата депресија од која пател подолго време.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести