петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Активности на „Водовод“ за фекален приклучок на катната гаража кај ССМ

Не станува збор за проблем со функционирањето на канализациониот систем, туку за дел од секојдневни активности кои што препријатието ги извршува, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

katna

Поврзани вести

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“, вчера во вечерните часови изведуваа фекален приклочок за новата катна гаража кај зградата на Сојузот на синдикати на Македонија.

Оттаму информираат дека  не станува збор за проблем со функционирањето на канализациониот систем, туку за дел од секојдневни активности кои што препријатието ги извршува.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести