четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Аква паркот во Пробиштип се отвора во петок

05_avgust_2012_25

Поврзани вести

Оваа сезона на Аквапаркот во Пробиштип се отвора во петок. На денот на отворањето влезот ќе биде бесплатен, а присутните ќе се забавуваат со Пеце од „Суперхикс“ и момците од „Брејкдаун бенд“.

Организаторите во новата сезона најавуваат многу ноќни забави, водени лудории преку ден, аниматори и познати артисти. Аква паркот во Пробиштип ќе работи секој ден од 10 до 19 часот.

Влезот е бесплатен за децата до 3 години, децата од 3 до 14 години плаќаат влезница од 300 денари, а за гостите над 14 години влзницата чини 350 денари.

Постои можност и за сезонски билет за 3,500 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести