среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Аква паркот во Скопје годинава со помалку посетители

Надлежните од СЦ „Борис Трајковски", сепак, се задоволни од бројот на посетители, имајќи го предвид врнежливото лето.

akva park

Последни вести

Годинава, за три месеци колку што беше отворен, водниот парк го посетиле околу 30.000 граѓани. Исто толку посетители во аква паркот имаше и лани, но со тоа што работеше само 50 дена, бидејќи беше отворен кон крајот на јули, пишува „Вест“

Надлежните од СЦ „Борис Трајковски”, сепак, се задоволни од бројот на посетители, имајќи го предвид врнежливото лето.

Новиот директор, Златко Перински за следната сезона најави нови содржини, а минатата недела ги намали цените, па фамилијарен билет место 1.200, стана 1000 денари, а децата под 13 години место 300, плаќаа по 200 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести