понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ал Џаиш противник на Барса во полуфиналето во четврток

2013-12-14_BARCELONA-NATURHOUSE_07_v1400877368

Последни вести

Барселона денес дозна дека ќе се соочи со катарскиот Ел Џаиш во борба за пласман во финалето на IHF Суперглоб во Доха. Ел Џаиш на Зоран Кастратовиќ заврши како второпласирана во групата А, откако во дербито загуби од Фленсбург со 29:24. На полувреме германците водеа со +3, но во почетните 12 минути од вториот дел, Ел Џаиш притисна и во еден момент успеа да израмни (19:19).

Сепак европскиот првак се врати во водство и не го испушти до крајот. Кој ќе биде противник на Фленсбург во второто полуфинале ќе покаже последниот дуел од фазата по групи, меѓу Ал Саад и Сиднеј, со екипата од Катар како апсолутен фаворит. Полуфиналните мечеви се играат во четврток, а големото финале в петок попладне.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести