сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Алармот виновен за неуспешниот обид за грабеж на банка

Несреќните крадци останале со празни раце

disarming alarm system

Поврзани вести

Алармот на „ТТК Банка“ во Кавадарци беше „виновен“ за неуспешниот обид за оружен грабеж од страна на две маскирани лица.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, две маскирани и вооружени лица се обиделе да извршат разбојништво на вработените, но откако се вклучил алармот без да ги земат парите се дале во бегство.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести