вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Алба на Војдан Стојновски го освои Суперкупот на Германија

vojdan-500

Последни вести

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Војдан Стојановски со својот клуб Алба Берлин го освои трофејот во германскиот Суперкуп.

Алба синоќа го совлада Баерн Минхен со 76:68, а во поголемиот дел од натпреварот имаше двоцифрена предност. На полувреме резултатот изнесуваше 45:25.

Стојановски даде 13 поени исто колку и Најлс Гифи, а поефикасен од нив беше Џејмел Меклин кои имаа по 15 реализации.

Кај Баерн се истакна Џон Брајант со 14 реализации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести