сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Алба се закани дека ќе му ја скине главата

Репрезентативецот на Шпанија, Жорди Алба е во центартот на фудбалското внимание поради сензационалната информација дека фудбалерот на каталонскиот гигант Барселона, по натпреварот против Австралија јавно му се заканувал на новинарот на шпанскиот весник “АС”.

ALBA SE ZAKANI

Последни вести

Репрезентативецот на Шпанија, Жорди Алба е во центартот на фудбалското внимание поради сензационалната информација дека фудбалерот на каталонскиот гигант Барселона, по натпреварот против Австралија јавно му се заканувал на новинарот на шпанскиот весник “АС”.

“Следниот пат ќе ти ја скинам главата”, била реакцијата на Алба кој бил изнервиран од прашањето кое во мик зоната му го поставил новинарот на дневниот весник “АС”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести