понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Албанци одгледувале марихуана во стан во Велика Британија

marihuana

Последни вести

Седуммина албански државјани се уапсени бидејќи во стан во градот Нотингемшајар одгледувале марихуана засадена во саксии.

Вредноста на зпленетата марихуана достигнува 463.000 фунти.

Според полицијата тие живееле во градот Бирминген и се роднински поврзани. Станот го изнајмиле само за одгледувањето на марихуаната.

Уапсените се на возраст од 19 до 44 години. Како што пишуваат албанските медиуми може да добијат затворски казни и депортација.

Најчитани вести