недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Албанци шверувале хероин скриен во пелени

108362791-630x289

Поврзани вести

Двајца албански државјани се уапсени од страна на турската полиција во обид да прошверцуваат 57 килограми хероин.

Дрогата, чија цена на нарко пазарот дотигнува вредност од 4,3 милиони евра, била скрена во кутии со детски пелени кои шверцерите ги транспортирале со камион.

Заедно со албанските, уапсени се и двајца турски државјани, со кои соработувале при шверцот.

Шверцерите биле откриени кај селото Ипсала при царинска контролата со инфрацрвени зраци. Крајната дестинација на дрогата бил западноевропскиот нарко пазар.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести