вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Албанците со закани кон Србите: Ако дојдете ќе ве запалиме!

huligani

Последни вести

Албанските хулигани отворено им се заканија на Србите, откако еден од лидерите на навивачите на албанската репрезентација, Инди Мурати, им порача „да не доаѓаат во Албанија бидејќи нема да се вратат живи дома“.

„Ќе ги пречекаме како што заслужија. Ќе ги претепаме, а пола од нив ќе ги запалиме. Ова се однесува на навивачите, а не на играчите. Имаме совет за српските мајки да не ги пуштаат нивните синови во Албанија, бидејќи во спротивно ќе ги видат легнати во ковчег“, изјави Мурати.

Квалификацискиот меч за ЕП меѓу селекциите на Албанија и Србија е закажан на 8. Октомври во годинава во Елбасан меѓутоа, се очекува и тој меч да биде „натпревар од висок ризик“.

На претходната средба во Белград меѓу двете селекции, изби инцидент откако на теренот се појави дрон со знаме на Велика Албанија по што натпреварот беше прекинат.

 

 

Најчитани вести