четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Албанец од Македонија исечен на парчиња и спакуван во куфери во Германија

ubien germanija

Поврзани вести

Во близина на аеродромот во Хамбург било пронајдено тело на 46 годишен маж, исечено на делови и ставено во куфери.

Германската полиција соопшти дека телото му припаѓа на Зекири Хамза, Албанец од Македонија. Тој живеел во градот Билстед но редовно доаѓал во Хамбург.

Хамза бил убиен со удари во глава, откриле Форензичарите.

Според германската полиција, лешот во куферите стоел од октомрви 2013 година, а бил пронајден пред една недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести