петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Албанец се обидел илегално да влезе во Македонија

lisicipritvor

Последни вести

Албански државјанин се обидел илегално да ја премине македонската граница на илегалниот премин „Раскрсница“.

Истиот е приведен од страна на тетовската полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести