понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Албанец убиен во Атина

police-line-do-not-cross-tape-at-crime-scene-1-2000x1349

Поврзани вести

Триесет и осумгодишен Албанец е убиен во престрелка која се случила претпладнево во Атина.

Застреланиот бил пронајден од страна на полицијата пред влез на една зграда откако соседите пријавиле дека слушнале неколку истрели.

Веднаш бил однесен во болница, но набрзо им полегнал на повредите.

Сè уште се испитуваат околностите под кои дошло до престрелката, а полицијата соопшти дека против убиениот од претходно имало издадено налог за апсење поради поседување нелегално оружје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести